Stressikoolitus

1-päevane

Pidevalt muutuvas maailmas kogeme sageli pingeid, mis võivad meile avaldada füüsilist või emotsionaalset mõju ning tekitada kas positiivseid või negatiivseid tundeid. Stressi positiivse mõju tulemusena oleme valmis vastu võtma uusi väljakutseid, suureneb meie eneseteadlikkus, selginevad uued perspektiivid, me suudame ja ka saavutame rohkem.

Stressi negatiivse mõju tulemusena võib suureneda rahulolematuse tunne ja ärrituvus ning sageli ilmnevad mitmed terviseprobleemid, nagu näiteks südamehäired ja peavalud, või ägenevad kroonilised haigused. See, millist mõju stress meie elule avaldada saab, sõltub lühidalt sellest, kuidas me sellele reageerime - kas juhime teda ise teadlikult või laseme ennast tema poolt juhtida. Oskusliku juhtimise korral ei pruugi stress alati olla vaenlane, vaid lisab meie elule positiivset energiat ja ergutab meid edasi arenema.

Meie eesmärgiks on arendada stressi ennetamise ja juhtimise oskusi ning parandada nende toimetulekut pingelistes töösituatsioonides. Koolituse käigus saavad osalejad tegeleda nii oma olemasolevate stressijuhtimisviiside lihvimise kui uute väljaarendamisega.

Koolituse vastutavaks koolitajaks on Endel Hango (SELF II). Kaasa aitavad neli 2-aastase väljaõppe läbinud näitlejat, kes esitavad spontaanselt osalejate kirjeldatud situatsioone ja lugusid.

 

Stressi tasub juhtida, kui:

  • tajud pingeid tööl - suur koormus, vähene otsustamisõigus, konfliktid, ebameeldivad füüsilised tingimused jne
  • töö ja teised inimesed on Sinu jaoks ebahuvitavad
  • kiirustad sisimas, kuigi reaalset ajasurvet pole
  • negatiivseid emotsioone on sinu elus rohkem kui positiivseid
  • mõtled mõtteid, mis sulle ei meeldi
  • sooviksid olla energilisem ja reaalselt rohkem asju ära teha


Koolituse käigus vaadatakse stressile kõverpeeglist, mis tihti näitab asju palju sirgematena, ammutatakse stressijuhtimise tarkust vanadelt klassikutelt (nt Tammsaare) ning luuakse tulevikku. Kõik, mis sünnib, sünnib koha peal.